Vista Codec Package v5.01 | 18.9 MB
Vista Codec Package v5.01 FinalVista Codec Package, bilgisayarınızda video izleyebilmeniz için gerekli tüm codec paketlerini içeren, Windows XP ve özellikle de Vista için üretilmiş ücretsiz bir codec paketidir. Codec kurulumları bazen çok can sıkıcı ve sinir bozucu bir hal alabilir, videolardan ses çıkmaz, resimler ters döner vb.. Vista Codec Package sizin için en uygun ayarları default olarak önermektedir, deneyimli bir kullanıcı değilseniz kurulumda değişiklik yapmanızı önermeyiz. Bu codec paketi herhangi bir medya oynatıcısı içermemektedir, sadece kullanmış olduğunuz yazılımlarda videoları oynatabilmeniz için gerekli olan codecleri yüklemektedir.

Vista Codec Package v5.01 Final With Vista Codec Package installed, you won't need to install any other codec or filter. Many user suggested default settings are implemented. It does not contain a media player. It does not associates filetypes. With this package installed you will be able to use any media player (limited only by the players capabilities) to play DVD's, movies and video clips of any format. Streaming video (real and quicktime) is supported in web browsers. Visit the homepage to get a 64bitAddon which enables xvid, divx and DVD playback in Vista's MediaCenter.

Vista Codec Package does not associates filetypes. With this package installed you will be able to use any media player (limited by the players capabilities) to play DVD's, movies and video clips such as quicktime, realmedia, avi, mpeg, Flv, swf, wmv, etc. Streaming video is supported in most web browsers. By default you shouldn't need to make any adjustments to enjoy your media content immediately.Buradan indir

0 yorum:

Yorum Gönder