Mozilla ekibi, kullanıcılarından Firefox'u yeni baştan yaratmasını istiyor. Nasıl mı?


Kullanımı günden güne hızla artan ve eklentileriyle rakip tarayıcılarından bir adım öne çıkmayı başaran Firefox'u yeniden tasarlamaya ne dersiniz?

Mozilla'dan sızan bazı haberlere göre şirket, Firefox'un mevcut tasarımıyla yetinmek istemiyor. Diğer bir deyişle, Mozilla, Firefox kullanıcılarının Firefox'un gelişimi için daha fazla çaba göstermesini istiyor ve Mozilla özellikle Firefox'un tasarımı konusunda kullanıcıların beğenisine güvendiği için, bu anlamda kullanıcılardan yararlanmak niyetinde.

Her ne kadar Firefox'un standart tasarımı kullanıcıları tatmin etse de, Firefox'un geliştiricileri, mevcut durumu yeterli görmediği için Firefox'tan daha fazlasını bekliyor ve en ince detaya kadar bir tarayıcının nasıl kullanıldığını keşfetmek istedikleri için ise kullanıcılardan bu konuda yardım bekliyorlar.

Ancak Firefox'un tasarımına müdahale etmek isteyen kullanıcıların bu işi gönülden yapması gerekiyor; zira Mozilla, kullanıcıların Mozilla ekibine yapacakları katkı için herhangi bir ücret ödemek niyetinde değil. Bunun yanında elbette Firefox için bulduğunuz yeni fikirlerin Mozilla tarafından kabul olacağı konusunda da bir garanti yok. Mozilla'nın buradaki amacı daha çok kullanıcılarla beraber eş zamanlı olarak, rakiplerine kıyasla Firefox'u nasıl daha fazla farklılaştırabileceğini görebilmek.

0 yorum:

Yorum Gönder